Potyczki Młodych Adminów 2020

VII Edycja konkursu – O co walczycie

Współorganizator konkursu – Firma SUSE Polska ufundowała dla wszystkich finalistów kolekcje upominków firmy SUSE

Stały partner konkursu – firma COMPENDIUM Centrum Edukacyjne ufundowała szkolenia on-line dla 3 pierwszych zespołów finałowych

Firma Linux Polska – partner konkursu ufundowała również dla 3 pierwszych zespołów szkolenia on-line z zaawansowanej administracji systemami linuksowymi

VII Edycja konkursu „Potyczki Młodych Adminów” – informacje szczegółowe

Piątek – 17.10.2020 w godzinach od 12:00 do 14:00 odbędą się eliminacje ogólnopolskie konkursu. Eliminację rozegrane zostaną na maszynach wirtualnych umiejscowionych w chmurze Azure. Platformę udostępnia firma EntropyGuru. Opiekunowie zgłoszonych zespołów otrzymają w osobnych mailach instrukcje i dostępy do maszyn wirtualnych dla swoich zespołów.

Etap finałowy odbędzie się 20.11.2020. Etap finałowy będzie przebiegał w formule realizacji zadania projektowego z obroną projektu w dniu 20.11.2020. Projekt będzie realizowany przez 5 dni.

Wznawiamy konkurs „Potyczki Młodych Adminów”

Zgodnie z obietnicą wznawiamy VII edycję Konkursu „Potyczki Młodych Adminów”

VII Edycja

Ruszamy z VII edycją konkursu, szczegóły dotyczące tegorocznej edycji są już dostępne:

Potyczki Młodych Adminów przełożone!

Dzień dobry,

Z przykrością informujemy, że ze względów na obecną sytuację związaną z pandemią choroby COVID-19, zmuszeni jesteśmy przesunąć termin konkursu „Potyczki młodych adminów” na październik 2020 roku.
Przepraszamy za zwłokę w decyzji, jednak do ostatniej chwili liczyliśmy, że będziemy w stanie przeprowadzić zawody przynajmniej w formie on-line.
Niestety, istniejące obecnie warunki techniczne uniemożliwiają przeprowadzenie potyczek nawet w takiej formie.
Raz jeszcze przepraszamy i mamy nadzieję, że spotkamy się w październiku.

Z wyrazami szacunku
Komitet Organizacyjny zawodów „Potyczki młodych adminów

Nowy Partner Konkursu

W ostatnich dniach Linux Polska dołączył jako partner konkursu.
Dla 3 pierwszych zespołów firma sponsoruje szkolenia dedykowane: 

  • Podstawy administracji systemami Linux z rodziny Enterprise Linux 

Wyniki Finału 2019

MiejsceUczestnicySzkoła
1Jakub Półgęsek, Władysław MorawskiZespół Szkół Elektronicznych i Licealnych w Warszawie ul. Gen. Zajączka 7, 01-518 Warszawa
2Piotr Stadnicki, Adrian WolskiZespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1, ul. Wiśniowa 56, 02-520 Warszawa
3Jakub Sajniak Dominik KosteckiTechnikum Informatyczne SCI
4Artur Haluch, Norbert MorawskiZespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty polskiej w Gdańsku w Krakowie
5Rafał Gańczarczyk, Dawid PająkTechnikum TEB Edukacja Sempołowskiej 22 Bielsko-Biała
6Szutenberg Błażej, Stenka MarcinZespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku Podwale Staromiejskie 51/52, 80-845 Gdańsk
7Mateusz Murawski, Rafał JackowskiZespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego ul. Budowlana 4 05-300 Mińsk Mazowiecki
8Michał Kacprzak, Dominik DurancZespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu
9Jakub Szklarczyk, Łukasz MadejZespół Szkół im. Wincentego Witosa, ul. Spółdzielców 1, 34-200 Sucha Beskidzka
10Alan Hebel, Aleksandra RomanZespół Szkół Energetycznych w Gdańsku, ul. Mikołaja Reja 25, 80-870 Gdańsk



Harmonogram Finałów konkursu „Potyczki Młodych Adminów”

Finały konkursu odbędą się 8 czerwca 2019 w siedzibie ZSLiT nr 1

Warszawa

ul. Wiśniowa 56

według następującego harmonogramu:

8.00 – 9.00 rejestracja uczestników

9.00 – 9.15. Uroczyste rozpoczęcie finałów konkursu

9.30-12.30 Finały konkursu

12.30-14.30 przerwa kawowa i czas wolny

14.30 – 15.30 obiad

ok. 15.30  ogłoszenie wyników i uroczyste zakończenie

Decyzją Komitetu Organizacyjnego zespół PMA-19-1 reprezentujący Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni został zdyskwalifikowany

Eliminacje on-line

Zakwalifikowani do Finału

Miejsce Numer
Zespołu
Szkoła
1pma-19-7Technikum Informatyczne SCI
2pma-19-29Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu
3pma-19-17Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty polskiej w Gdańsku w Krakowie
4pma-19-2Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1
ul. Wiśniowa 56, 02-520 Warszawa
5pma-19-19Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych w Warszawie
ul. Gen. Zajączka 7, 01-518 Warszawa
6pma-19-37Zespół Szkół Energetycznych w Gdańsku
ul. Mikołaja Reja 25, 80-870 Gdańsk
7pma-19-8Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku
Podwale Staromiejskie 51/52, 80-845 Gdańsk
8pma-19-27Technikum TEB Edukacja
Sempołowskiej 22, Bielsko-Biała
9pma-19-28Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego
ul. Budowlana 4, 05-300 Mińsk Mazowiecki
10pma-19-39Zespół Szkół im. Wincentego Witosa
ul. Spółdzielców 1, 34-200 Sucha Beskidzka

Pełne wyniki eliminacji znajdziesz tutaj.

Termin eliminacji on-line ustalony jest na piątek

10 maja na godzinę 13:30 do 14:30.

Wszystkie zgłoszone zespoły otrzymają w mailach do opiekunów odpowiednie instrukcje odnośnie logowania się do sytemu egzaminacyjnego

AKTUALIZACJA

W związku z odbywającym się strajkiem nauczycieli przedłużony zostaje termin zgłaszania zespołów ze szkół do  28.04.2019. Termin eliminacji ogólnopolskich przesunięty zostaje na 10.05.2019. Przepraszamy za zmiany.

Rusza VI edycja konkursu „Potyczki młodych adminów”

Zapraszamy do zgłaszania udziału w konkursie Potyczki Młodych Adminów sprawdzającego praktyczną wiedzę o administrowaniu systemami linuksowymi. W tym roku dzięki nowemu partnerowi technicznemu konkurs będzie przeprowadzany w chmurze Azure.

W pierwszym etapie on-line wprowadzamy nowe zagadnienia – bezpieczeństwo usług sieciowych.

Do etapu finałowego włączamy zagadnienia z obszaru zarządzania kontenerami na bazie platformy SUSE CaaSP oraz podstawy zarządzanie zasobami chmury Azure (więcej informacji w zakładce Zakres materiału).

W tej edycji na finalistów czekają cenne nagrody:

  • Firma SUSE sponsoruje dla zdobywców I, II i III miejsca plecaki na laptop z ładowarką solarną
  • Firma Compendium Centrum Edukacyjne sponsoruje dla zdobywców I miejsca bezpłatny udział w konferencji „OpenInfra Days Poland 2019” 11-12 czerwca, Kraków
  • Firma SoftwareDefined sponsoruje dwadzieścia powerbanków Xiaomi Mi Power Bank 2 10 000 mAh

Terminarz VI edycji

Etap I – wewnątrzszkolny

Etapy przeprowadzane w szkołach mają na celu wyłonienie drużyn do etapu ogólnopolskiego.

Do etapu ogólnopolskiego przechodzą maksymalnie trzy drużyny z jednej szkoły.

Termin zgłaszania drużyn – do 28 kwietnia 2019 r.

Zgłoszenie zespołów następuje poprzez wypełnienie poniższego formularza: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=BTnzL-h5_kGxNuXPSTHur5TZ3k2r4OxCsO-zYVP2iDBUQVZQQkg0NjBWRlVPUVZTU09WS0JRSVpNNC4u

Etap II – ogólnopolski

10 maja 2019 r.

Ulepszyliśmy system przeprowadzania konkursu i obecnie wszystkie drużyny mogą równocześnie podchodzić do wykonywania zadań konkursowych. Zadania konkursowe wykonywane są lokalnie na maszynach wirtualnych. Zespoły pobierają oprogramowanie, lokalnie wykonują zadania, a następnie system nadzorujący konkurs sprawdza poprawność ich wykonania, zamyka maszyny odinstalowując aplikacje i wysyła wyniki wraz ze wszystkimi plikami konfiguracyjnymi.

Etap III – finałowy

8 czerwca 2019 r.

Konkurencja finałowa odbywa się w siedzibie szkoły ZSLiT mieszczącej się przy ul. Wiśniowej 56 w Warszawie.

Wyniki Potyczek Młodych Adminów 2018

Miejsce

Szkoła

Zawodnicy

1 Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1, ul. Wiśniowa 56 02-520 Warszawa Adam Żmuda, Daniel Pławiak
2 Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych ul. Gen. Zajączka 7 01-510 Warszawa Jakub Półgęsek, Jakub Szeląg
3 Technikum Informatyczne SCI ul. Mazowiecka 13, 70-526 Szczecin Dominik Kostecki, Jakub Sajniak
4 Zespół Szkół Elekryczno-Elektronicznych w Szczecinie ul. Racibora 60/61, 71-631 Szczecin Błażej Orzechowski, Jakub Solich
4 Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie Artur Haluch, Norbert Morawski
6 Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu ul. Sadkowska 19, 26-600 Radom Piotr Adamczyk, Piotr Kowalczyk
7 I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle im. Króla Stanisława Leszczyńskiego ul. Czackiego 4, 38-200 Jasło Michał Jakubek, Krzysztof Słomski
8 Zespół Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy ul. Szamotulska 24 62-090 Rokietnica Gilbert Helwich, Dawid Czechowski
9 Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego ul. Budowlana 4 05-300 Mińsk Mazowiecki Stanisław Szopa, Sebastian Komuda
10 Zespół Szkół Transportowo – Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie ul. Zemborzycka 82, 20-445 Lublin  

Harmonogram finału Potyczek Młodych Adminów 2018

8.00 – 9.00 Rejestracja uczestników.
Miejsce: hol przy wejściu głównym
9.00 – 9.15 Uroczysta inauguracja konkursu

Miejsce: sala 211, piętro II

9.15 – 11.30 Zadania finałowe

Miejsce: sale 301 i 304, piętro III

11.30 – 11.45 Przerwa kawowa

Miejsce: Aula Czekoladowa, piętro II

11.45 – 14.30 Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem / czas wolny
14.30 – 15.15 Obiad

Miejsce: Aula Czekoladowa, piętro II

15.15 – 16.00 Uroczyste zakończenie konkursu:
ogłoszenie wyników i wręczenie nagródMiejsce: Aula Staffa, piętro II

Uwaga! Nie zapewniamy noclegów! 

Przypominamy, iż w trakcie konkursu uczestnicy mają dostęp do Internetu, natomiast nie mogą korzystać z własnych nośników danych, notatek itp.

Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia na finałach! 


Zespoły które zakwalifikowały się do Finału PMA 2018

Szkoła

Zespół

 
 
Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1, ul. Wiśniowa 56 02-520 Warszawa Adam Żmuda Daniel Pławiak  
Technikum Informatyczne SCI Mazowiecka 13 70-526 Szczecin Dominik Kostecki Jakub Sajniak  
Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu Ul. Sadkowska 19 26-600 Radom Piotr Adamczyk Piotr Kowalczyk  
Zespół Szkół Elekryczno-Elektronicznych w Szczecinie ul. Racibora 60/61 71-631 Szczecin Błażej Orzechowski Jakub Solich  
Zespół Szkół Transportowo – Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie ul. Zemborzycka 82 20-445 Lublin Marcin Wrona Jan Kalinowski  
Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie Artur Haluch Norbert Morawski  
Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych ul. Gen. Zajączka 7 01-510 Warszawa Jakub Półgęsek Jakub Szeląg  
I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle im. Króla Stanisława Leszczyńskiego ul. Czackiego 4 38-200 Jasło Michał Jakubek Krzysztof Słomski  
Zespół Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy ul. Szamotulska 24 62-090 Rokietnica Gilbert Helwich Dawid Czechowski  
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego ul. Budowlana 4 05-300 Mińsk Mazowiecki Stanisław Szopa Sebastian Komuda  

Wyniki II etapu Potyczek Młodych Adminów 2018

Miejsce Szkoła Zespół  
 
1 Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1, ul. Wiśniowa 56 02-520 Warszawa Adam Żmuda Daniel Pławiak  
2 Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1, ul. Wiśniowa 56 02-520 Warszawa Dominik Grzybowski Piotr Stolarczyk  
3 Technikum Informatyczne SCI Mazowiecka 13 70-526 Szczecin Dominik Kostecki Jakub Sajniak  
3 Technikum Informatyczne SCI Mazowiecka 13 70-526 Szczecin Marcin Czajkowski Miłosz Skaza  
4 Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu Ul. Sadkowska 19 26-600 Radom Piotr Adamczyk Piotr Kowalczyk  
4 Zespół Szkół Elekryczno-Elektronicznych w Szczecinie ul. Racibora 60/61 71-631 Szczecin Błażej Orzechowski Jakub Solich  
4 Zespół Szkół Transportowo – Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie ul. Zemborzycka 82 20-445 Lublin Marcin Wrona Jan Kalinowski  
4 Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie Artur Haluch Norbert Morawski  
4 Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych ul. Gen. Zajączka 7 01-510 Warszawa Jakub Półgęsek Jakub Szeląg  
5 I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle im. Króla Stanisława Leszczyńskiego ul. Czackiego 4 38-200 Jasło Michał Jakubek Krzysztof Słomski  
5 Technikum Informatyczne SCI Mazowiecka 13 70-526 Szczecin Aleksander Basarab Aleksander Zioło  
6 Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu Ul. Sadkowska 19 26-600 Radom Michał Kacprzak Dominik Duranc  
7 Zespół Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy ul. Szamotulska 24 62-090 Rokietnica Gilbert Helwich Dawid Czechowski  
8 Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego ul. Budowlana 4 05-300 Mińsk Mazowiecki Stanisław Szopa Sebastian Komuda  
9 Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego ul. Budowlana 4 05-300 Mińsk Mazowiecki Bartłomiej Milewski Szymon Śliwiński  
9 Zespół Szkół w Głuchołazach ul. Kol. Kaszubska 2 48-340 Głuchołazy Damian Grϋner Adrian Kowalski  
10 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego ul. Fredry 13 61-701 Poznań Adrian Antkowiak Jan Ufnalski  
10 Zespół Szkół nr 3 ul. Sandomierska 2 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski Maciej Janicki Kamil Mazur  
10 Zespół Szkół im. Wincentego Witosa ul. Spółdzielców 1 34-200 Sucha Beskidzka Damian Maciaszek Jakub Targosz  
11 Zespół Szkół Energetycznych w Krakowie ul. Loretańska 16 31-114 Kraków Jakub Wiewióra Sebastian Bogusz  
11 Zespół Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy ul. Szamotulska 24 62-090 Rokietnica Marcin Galas Mariusz Jarota  
11 Zespół Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy ul. Szamotulska 24 62-090 Rokietnica Maciej Piechaczyk Adam Wesołowski  
11 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu ul. Poznańska 345 88-100 Inowrocław Kamil Maciejewski Bartosz Baranowski  
11 Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie Franciszek Stachura Daniel Mika  
11 Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego ul. Budowlana 4 05-300 Mińsk Mazowiecki Maciej Żydkiewicz Mateusz Murawski  
11 Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe 40-086 Katowice ul.Sokolska 26 Hutnik Michał Mickiewicz Aleksander  
12 Zespół Szkół Nr 2 w Dębicy im. Eugeniusza Kwiatkowskiego 39-200 Dębica ul. Igancego Lisa 2 Paweł Malisz Dawid Mazur  
12 ZESPÓŁ SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ W GDAŃSKU Podwale Staromiejskie 51/52, 80-845 Gdańsk Adam Jurkiewicz Magdalena Kowalska  
12 Zespół Szkół Energetycznych w Gdańsku ul. Mikołaja Reja 25 80-870 Gdańsk Alan Hebel Maciej Gontarz  
12 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu ul. Poznańska 345 88-100 Inowrocław Kamil Dudek Szymon Męcikalski  
12 Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie Ryszard Borzych Dawid Małysa  
13 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego ul. Fredry 13 61-701 Poznań Dominik Szymański Paweł Winter  
13 Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim Adrian Osica Kacper Twardowski  
13 Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim Konrad Kurek Jakub Bieniek  
13 Zespół Szkół Nr 2 w Dębicy im. Eugeniusza Kwiatkowskiego 39-200 Dębica ul. Igancego Lisa 2 Wiktor Jezioro Szymon Stelmach  
14 Techniczne Zakłady Naukowe w Częstochowie Krzysztof Wieczorek Janusz Gajda  
14 Zespół Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy ul. Szamotulska 24 62-090 Rokietnica Maciej Wolańczyk Daniel Projs  
15 Centrum Edukacji Zdroje Technikum informatyczna ul. Jabłoniowa 15 70-761 Szczecin tel. 91 461 33 03 Dominik Głowiński Sebastian Wiśtak  
15 V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej ul Józefa Lompy 10 43-300 Bielsko-Biała Szymon Cader Wojciech Janota  
16 Zespół szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki Kacper Potoczny Hubert Latuszkiewicz  
16 Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego ul. Fredry 13 61-701 Poznań Jakub Trzybiński Nikoloz Glonti  
16 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu ul. Poznańska 345 88-100 Inowrocław Mateusz Pijanowski Adam Tylkowski  
16 Zespół Szkół Nr 2 w Dębicy im. Eugeniusza Kwiatkowskiego 39-200 Dębica ul. Igancego Lisa 2 Szymon Studniarz Michał Tomaszewski  
17 ZESPÓŁ SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ W GDAŃSKU Podwale Staromiejskie 51/52, 80-845 Gdańsk Mateusz Pioch Karol Szuster  
17 Zespół Szkół Energetycznych w Krakowie ul. Loretańska 16 31-114 Kraków Albert Mouhoubi Weronika Pałka  
17 Zespół Szkół Energetycznych ul. Mikołaja Reja 25 80-870 Gdańsk Daniel Mania Szymon Jarecki  
17 Centrum Edukacji Zdroje Technikum informatyczna ul. Jabłoniowa 15 70-761 Szczecin tel. 91 461 33 03 Michał Sadurski Kamil Lenczkiewicz  
17 Zespół Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach 39-100 Ropczyce, ul. Mickiewicza 13 Konrad Kosydar Piotr Kujda  
17 Zespół Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach 39-100 Ropczyce, ul. Mickiewicza 13 Sebastian Jakubowski Dawid Kret  
17 Zespół Szkół Technicznych ul. Pszowska 92 44-300 Wodzisław Śl. Kamil Wieczorek Patryk Strzałkowski  
17 Zespół Szkół im. Wincentego Witosa ul. Spółdzielców 1 34-200 Sucha Beskidzka Łukasz Madej Jakub Szklarczyk  
17 Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych Gdynia Daniel Cieślak Igor Tatara  
18 Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu Ul. Sadkowska 19 26-600 Radom Karol Warchoł Karol Kaczmarczyk  
18 Zespół Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach 39-100 Ropczyce, ul. Mickiewicza 13 Sebastian Toton Jacek Gawron  
18 Noworudzka Szkoła Techniczna, ul, Stara Droga 4, 57-401 Nowa Ruda Jakub Matuszczak Kacper Siwek  
18 Technikum nr 19 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu Rafał Borowczyk Juliusz Kończal  
18 Zespół Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich Patryk Bujak Kamil Potapski  
18 Techniczne Zakłady Naukowe w Częstochowie Kamil Uchnast Maciej Mordoń  
19 Centrum Edukacji Zdroje Technikum informatyczne ul. Jabłoniowa 15 70-761 Szczecin Piotr Porwit Dawid Kuryłek  
19 Zespół Szkół Nr 1 im. prof. Wilhelma Rotkiewicza w Dzierżoniowie ul. Mickiewicza 8 58-200 Dzierżoniów Nowicki Kamil Mudy Kamil  
19 Zespół Szkół Nr 1 im. prof. Wilhelma Rotkiewicza w Dzierżoniowie ul. Mickiewicza 8 58-200 Dzierżoniów Denys Sepita Kacper Robak  
19 Zespół Szkół Nr 1 im. prof. Wilhelma Rotkiewicza w Dzierżoniowie ul. Mickiewicza 8 58-200 Dzierżoniów Jakub Rydz Patryk Jankowski  
19 Zespół Szkół Technicznych ul. Pszowska 92 44-300 Wodzisław Śl. Szymon Konieczny Paweł Liszka  
19 Zespół Szkół Technicznych ul. Pszowska 92 44-300 Wodzisław Śl. Arkadiusz Stencel Jan Wojtowicz  
19 Zespół Szkół im. Wincentego Witosa ul. Spółdzielców 1 34-200 Sucha Beskidzka Rafał Pasierbek Stanisław Ogarek  
19 Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie ul. Wojciechowska 38 20-704 Lublin Karol Szymaszek Jakub Łagoda  
19 Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie ul. Wojciechowska 38 20-704 Lublin Mikołaj Michnowicz Łukasz Bownik  
19 Techniczne Zakłady Naukowe w Częstochowie Maciej Stupała Dominik Wolniaczyk  

Po raz piąty zapraszamy na konkurs dla młodych Administratorów Systemów Komputerowych – w formule praktycznej – dla: uczniów szkół ponadgimnazjalnych, szkół policealnych

W obecnej edycji konkurs odbędzie się tylko w kategorii:

„Konfiguracja i administrowanie linuksowymi serwerowymi systemami operacyjnymi”

Zakres konkursu obejmuje wiedzę i umiejętności kwalifikacji E.13 “Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami“ szczególnie przydatne przyszłym informatykom i teleinformatykom.

Dla zwycięskich zespołów przewidziano atrakcyjne nagrody!!!

Uczestnicy finałów powalczą o zestawy Raspberry PI3 ufundowane przez Suse Polska.

W wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty udziału w Konkursie, a finaliści – certyfikaty SCA-PL (Suse Certified Administrator)!

Dla zwycięskiego zespołu i ich opiekuna przewidziano uczestnictwo w konferencji OpenStack Day 2018, która odbędzie się w dniach 11-12 czerwca 2018 w Krakowie. Nagroda ufundowana przez firmę Compendium.

Potyczki administratorów odbywają się w rzeczywistych systemach serwerowych – to rywalizacja w praktycznym wykorzystaniu posiadanej wiedzy. Zespoły uczniowskie rozwiązują zadania w trybie zdalnym (on-line) na maszynach wirtualnych w systemie egzaminacyjnym organizatora w etapie II ogólnopolskim. Etap III to finały- odbywają się stacjonarnie.

Terminy na rok szkolny 2017/18

Etapy szkolne 

Etapy przeprowadzane w szkołach mają na celu wyłonienie drużyn  do etapu ogólnopolskiego

Do etapu ogólnopolskiego przechodzi maksymalnie 3 drużyny z jednej szkoły

Termin zgłaszania drużyn do 28 marzec 2018

Etap II ogólnopolski

23 kwiecień 2018

Do finału przechodzi 1 drużyna ze szkoły

Etap III finałowy

26 maj 2018

            Finały 26 maj 2018 – Warszawa

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych Warszawa ul. Wiśniowa 56